Blogstar kávéház
Kiegyezés
Botka Bajnai nyomdokain.
Szinte kísérteties a hasonlóság a 2013-as és a jelenlegi politikai helyzet között a Hirado.hu-nak nyilatkozó politológus, Kiszelly Zoltán politológus szerint.
„Botka László is azzal próbálkozott – azt ígérte –, hogy egymillió új szavazót hoz a bizonytalanok közül, vagy más pártok táborából. A Jobbik is ezzel próbálkozik – tette hozzá zárójelben Kiszelly. Ám ahogy Bajnai kudarcot vallott ebben és végül az MSZP-vel kellett kiegyeznie, úgy Botkának sem sikerült új szavazókat hoznia, sőt, a meglévő tábor is csökkent valamelyest. Vagyis 2017-ben ott tartanak, ahol jó néhány évvel ezelőtt: valamiféle összefogást kell összehozni, amelyben együttműködnek a népszerűtlenné vált 'régi' politikusok és pártok, valamint az úgynevezett új erők.”
A Bajnai-féle utat járhatja be Botka is
Szinte kísérteties a hasonlóság a 2013-as és a jelenlegi politikai helyzet között Kiszelly Zoltán politológus szerint. A hirado.hu-nak úgy fogalmazott: az ellenzék vagy az összefogástól, vagy a választási rendszer megváltoztatásától remélne sikereket. Halotti görbék Ha a mostani közvélemény-kutatásokat nézzük, ugyanazt látjuk, amit 2013-ban, az előző választásokat megelőzően: a Fidesz utcahosszal vezet, stabil a többséggel, míg a másik térfél népszerűségi diagramjain vízszintes vonalakat látunk.
Attitűd
A NER függőségi rendszere.
A Magyar Nemzet Online úgy véli, Annak a függőségi rendszernek a jövőjéről szavazunk jövőre, amely az elmúlt hét évben megszerveződött és kiteljesedett.
„Tisza Kálmán kormányfősége (1875–1890) mutatja: az erős függési hálózat hosszabb hatalomgyakorlást tehet lehetővé Magyarországon, a többpártrendszer keretein belül is. Ez persze nem szolgálja az ország versenyképességét, mivel az állami pénzek és pozíciók odaítélése sokszor a politikai lojalitáson, és nem a szakértelmen múlik. Minél tovább tart a függési rendszer, annál inkább erősíti az alattvaló attitűdöt. Ugyanakkor ez nem diktatúra: egyfelől lehet nyilvánosan kritizálni a szisztémát és személyesen a miniszterelnököt is, másfelől aki beáll a sorba, anyagilag gyarapodhat is.”
Orbán Viktor függési rendszere
Jövő tavasszal nem csupán Orbán Viktor kormányának sorsáról, és nem a Fidesz hatalomban maradásáról vagy leváltásáról döntünk. Még csak nem is pusztán a nemzeti együttműködés rendszerének (NER) fennmaradása lesz a tét. Annak a függőségi rendszernek a jövőjéről is szavazni fogunk, amely az elmúlt hét évben megszerveződött és kiteljesedett.
Üzlet
Ábránd a kvótáról.
A menedékkérők elosztása ellen érvel Tomás Zdechovsky, a cseh Kereszténydemokrata Unió–Csehszlovák Néppárt (KDU–CSL) európai parlamenti képviselője, akivel a Magyar Hírlap közöl interjút.
„Az automatikus elosztás a baloldal álma. Mindeközben nem esik szó arról, hogy az embercsempészet óriási üzlet, és számos nem kormányzati szervezet, azaz NGO segíti a csempészeket, hogy Európába juttassanak olyan embereket, akik valójában gazdasági bevándorlók.”
A kvótarendszer sosem működne, a baloldal mégis erről ábrándozik
A menedékkérők elosztása ellen érvelt Tomás Zdechovsky, a cseh Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt (KDU-CSL) európai parlamenti képviselője, aki a Fideszhez hasonlóan az Európai Néppárt frakciójához tartozik. - Hogyan értékeli az Európai Bíróság ítéletét a kvótaperben Szlovákia és Magyarország ellen? - Az európai jogszabályokat, jogi határozatokat tiszteletben tartom, másrészt viszont nem értek egyet a kvótára vonatkozó politikusi döntésekkel.
Játszma
Béke és kupleráj.
Úgy fest, Wladár Sándor az egyedüli jelölt a Magyar Úszó Szövetség élére, neki kellene rendet tennie az önmagát lejáratott szövetségben: a PestiSrácok elemzése szerint közel lehetetlen feladatra vállalkozik.
„Érdekes, hogy év elején Wladár még nem tartotta magát önmagát alkalmasnak az elnökségre vagy finomabban szólva, nem akart indulni, mert nem szereti a Monopoly-tipusú játékot. Most pedig miután Gyárfást, majd Bienerthet is lefejezték, úgy fest, mégis megjött a kedve a játszmához. Pedig az nem tűnik sem tisztábbnak, sem elegánsabbnak.”
Wladár Sándor békét hozna a Gyárfás-Reformerek közötti háború után, de mi lesz a "kuplerájjal"?
Ha történelmileg nézzük, egy perc alatt megbuktatták a "gazdasági kuplerájt" emlegető Bienerth Gusztávot a Magyar Úszó Szövetség élén. Most már az utódot keresik. Úgy fest, Wladár Sándor az egyedüli jelölt (péntek éjfél a határidő), neki kellene rendet tennie az önmagát lejáratott szövetségben. Közel lehetetlen feladatra vállalkozik.
Átkapcsolás
Vaja helyett Baja.
Egy elértés miatt ismét rossz helyre küldte a 112-es segélyhívó operátora a mentőt, tragédia lett az esetből – számol be róla a Népszava.
„A Népszava úgy tudja: a mentők az átkapcsolással kapcsolatban eleve azt kérték, hogy a központi segélyhívó munkatársai legfeljebb három kérdés vagy 40 másodperc után adják át a hívást a mentésirányítóknak. A lapunknak nyilatkozó mentősök szerint azonban ez nem teljesül, mert a hívás és az átkapcsolás között átlagosan kettő, vagy több perc is eltelik. Egy olyan beteg, akinek leállt a légzése – mondta egyikük –, ennyi idő alatt meghal. A sikeres újraélesztésre négy perc van, utána az illető menthetetlen agyhalott.”
Tragédia lett a hibából - Félrehallotta a címet a 112-es segélyhívó operátora
Egy elértés miatt ismét máshová - a szabolcsi Vaja helyett Bajára - küldte a 112-es segélyhívó operátora a mentőt. A hibát ugyan hat percen belül korrigálták, de a válságos állapotban lévő nő meghalt. Újraélesztéshez hívtak szerdán reggel 8 óra 28 perckor mentőt a szabolcsi Vajára a háziorvosi rendelőbe.
Hozzászólások
Hozzászóláshoz először be kell jelentkezned vagy regisztrálj!
Belépek Regisztrálok